O Deepakovi

Americký lékař a spisovatel Deepak Chopra je světovou autoritou v oblasti výživy, zdravého životního stylu a osobního rozvoje. Je zakladatel nadace “Chopra Foundation”, spoluzakladatel a předseda “Chopra Center for Wellbeing” v Carlsbadu v Kalifornii. Publikuje v rubrice O víře v San Francisco Chronicle a ve Washington Post, pravidelně přispívá na web Oprah.com , Intent.com a Huffington Post. Napsal více než 85 knih, které byly přeloženy do 43 jazyků, a jejichž celosvětový náklad přesáhl 20 milionů výtisků.

Deník New York Times označil 25 Choprových knih za bestsellery v oblasti beletrie a odborné literatury. Jeho kniha “Peace Is the Way“ obdržela cenu Religion and Spirituality Quill Award  2005 udělovanou deníkem New York Times, a publikace “The Book of Secrets: Unlocking the Hidden Dimensions of Your Life” získala Hlavní cenu Nautilus Awards 2005. Mezi jeho nejnovější bestsellery se podle deníku New York Times řadí tituly: “Po čem toužíte: Choprovo řešení k trvalému hubnutí, tělesné a duševní pohodě”, “Super mozek”, “Souboj světových názorů”, “Objevování těla, vzkříšení duše”, a “Spirituální řešení – odpovědi na nejdůležitější životní otázky”. Kniha “The Soul of Leadership” byla označena magazínem FINS – Wall Street Journal jako jedna z pěti nejlepších knih pro dosažení úspěšné kariéry v byznysu.

Popularita Deepaka Chopry jako mezinárodně uznávaného lektora a řečníka je ilustrována působivým seznamem čestných titulů a ocenění:

  • GOI Peace Award z roku 2010,
  • Starlite Humanitarian Award 2010,  
  • Art for Life Honoree 2010,
  • Oceana Partners Award 2009,
  • Ellis Island Medal of Honor 2006 udělenou Nadací Národních etnických koalicí a organizací
  • Trailblazer Award 2006 udělenou Scrippsovým centrem pro integrativní medicínu
  • Cena Alberta Einsteina 2002 od Albert Einstein College of Medicine ve spolupráci s Americkým časopisem pro psychoterapii.

Jako lektor se každoročně podílí na projektu “Nové poznatky v interním lékařství”, od roku 1997 sponzorované Harvard Medical School – Fakultou dalšího vzdělávání a Lékařskou fakultou a Beth Israel Deaconess Medical Center.

Dr. Chopra je členem American College of Physicians (Národní organizace internistů), členem Americké asociace klinických endokrinologů a hostujícím profesorem “Executive Programs” na Kellogg School of Management na Northwestern University.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách www.deepakchopra.com _______________________________

“Dr. Deepak Chopra – průkopník alternativní medicíny, se řadí k více než milionu Američanů pocházejících z Indie, kteří přispěli k obohacení naší země.” – prezident Bill Clinton, 21.3.2000, státní večeře při příležitosti návštěvy Indie

Time Magazine vybral Deepaka Chopru za jednoho ze 100 největších hrdinů a postav století a označil jej za “básníka a proroka alternativní medicíny”.Time Magazine, červen 1999 

“Renomovaný lékař a autor Deepak Chopra je nepochybně jedním z nejvýraznějších a nejvíce inspirujících filozofů naší doby.” – Michail Gorbačov při udělování Medaile Italského senátu Mezinárodním vědeckým výborem Pio Manzu.

_______________________________

Rozhovor pro National Geographic (online na iDNES.cz) – 22.6.2018

Hausbót Petra Horkého s Deepakem Choprou – 29.7.2018

Rozhovor v časopise Meduňka č. 5/2014

Rozhovor v časopise Záhady života č. 4/2014

Rozhovor v časopise Regenerace č. 5/2014

Rozhovor v magazínu Osobní rozvoj č. 2/2014

Rozhovor v Lidových novinách 17.5.2014

Rozhovor na ČT24 – Studio 6 – 15.5.2014

Rozhovor v magazínu ZEN č. 5/2014

Rozhovor v Hospodářských novinách – 18.6.2014